Tipy pro udržitelný úklid

Ekologický čistič na skla
Pečovat o domácnost udržitelnějším způsobem je snadnější, než byste si mysleli. Není třeba razantně měnit svůj životní styl.

Pečovat o domácnost udržitelnějším způsobem je snadnější, než byste si mysleli. Není třeba razantně měnit svůj životní styl. Stačí si zvolit ty správné pomocníky. Máte je na dosah ruky ve své oblíbené drogérii.

Ideální pomocník se pyšní obalem z recyklovaného materiálu, který je také opětovně recyklovatelný, a to včetně etikety a víčka. Důležité je také přírodní složení, které je šetrné k vám i přírodě. Konec konců čisticí ingredience jako je soda, ocet nebo alkohol byly oblíbenými pomocníky již našich babiček a jsou prověřeny stoletími. Není tedy třeba svěřovat svůj domov do rukou chemie! Příroda odvede stejně dobrou práci a zanechá kromě příjemné vůně i příjemný pocit. 

Udržitelnými pomocníky to však nekončí. Přinášíme vám několik tipů, jak můžete svůj úklid učinit ještě udržitelnějším: 

  1. Voda patří do přírody

Myčka nádobí šetří nejen náš čas a pokožku rukou, ale i vodu. Nádobí se v myčce umyje v mnohem menším množství vody. Multifunkční tablety do myčky Frosch s citrónovou vůní a přírodním složením navíc zanechají vaše nádobí zářivě čisté a ochrání sklo proti trvalému poškození.

  1. Perte na nízké teploty

S kvalitním pracím práškem nebo gelem není nutné prát mírně znečištěné prádlo (tzv. jednodenní) a prádlo, které nevyžaduje vyvařování, na vysoké teploty. Prací gel Frosch Color granátové jablko uchová zářivé barvy vašich oděvů a je účinný při praní již od 20ti stupňů. Ba co víc, nižší teploty svědčí nejen životnímu prostředí, ale i vašemu oblečení! To vám při praní na nižší teploty vydrží déle. 

  1. Náhradní náplně se vyplatí 

Nákupem náhradních náplní svých oblíbených produktů šetříte nejen přírodu, ale i svou peněženku. Zakoupit je lze ke sprchovým gelům i mýdlům. Obal náhradní náplně obsahuje až o 70 % méně plastu než originální balení.  

  1. Čistá toaleta bez agresivní chemie

Instinkt velí, že toaleta musí být bezchybně čistá, byť i na úkor našeho zdraví. Výpary z agresivních chemikálií se dostávají vdechováním do našeho těla a výrazně zvyšují riziko plicních onemocnění. Přitom stačí spolehnout se na přírodní zabijáky bakterií jako je například ocet. Šetrné, ekologické přípravky budete navíc moci použít i pokud máte vlastní čističku odpadních vod! Vyzkoušejte například Frosch WC Čistič Máta s přírodními kyselinami, které vás zbaví nečistot i močového kamene.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skype
WhatsApp

Hledání

Hledejte mezi produkty či našimi články.

Top produkty