Historie

Rodinná tradice

Nedílnou součástí historie firmy Werner & Mertz GmbH je rodinná tradice. Ekologická iniciativa se spolu se značkou Frosch zrodila v roce 1986 a formuje principy společnosti beze změny i dnes. Ve Werner & Mertz je udržitelnost integrální součástí všech rozhodovacích stupňů, od investic až po výrobní plánování.

Společnost Gebrüder Werner vznikla v roce 1867 v Mainzu a v počátcích se zabývala výrobou vosku a voskových produktů. V roce 1887 se s příchodem Wolfganga Mertze tyto dvě rodiny neodlučně spojují. Philipp Adam Schneider, Wolfgangův švagr, se stává ředitelem firmy. Čtvrtá generace rodiny Schneiderů stojí v čele společnosti dodnes. Stejně tak sídlo společnosti zůstává v Mainzu již více než 150 let.

Evropský růst

Díky svým úspěchům se firma postupně rozrostla a do svého portfolia zařadila i produkty pečující o obuv, podlahy a čističe. S čističi a proměnou žabky z červené v zelenou se zrodila iniciativa vytvořit produkty, které budou šetrné k lidskému zdraví i přírodě.

V roce 1953 vyrůstá druhá výrobní lokace v Halleinu poblíž malebného Salzburgu.

Díky svému holistickému přístupu k ekologii se značka Frosch vyskytuje téměř ve všech evropských zemích a v řadě mimoevropských zemí.

Historie Frosch

Hledání

Hledejte mezi produkty či našimi články.

Top produkty