FAQ

Jelikož jsou produkty Frosch šetrné k Vám i přírodě, neobsahují žádné agresivní chemické látky, které by dokázaly dezinfikovat. Dobrou zprávou ale je, že pro péči o běžnou domácnost, jsou-li všichni členové domácnosti zdraví, není pravidelné dezinfikování nutné. Naprosto si vystačíte s běžnými přírodními čisticími ingredience, které mají i hygienické účinky, jako jsou například ocet nebo levandule. Nenechme se proto strhnout potřebou používat dezinfekci na denní bázi, není to nutné ani zdraví prospěšné.
V našich produktech pro ekologický úklid i kosmetice se snažíme vyhnout veškeré zbytečné chemii. Využití konzervační látek však vyžaduje způsob, jakým se naše produkty dostávají k vám, našim zákazníkům – přes naše obchodní partnery, jako jsou drogerie dm, Rossmann, Rohlík.cz a mnoho dalších. Naše produkty tak tráví určitý čas čekáním na své nové majitele, a proto je zakonzervování, které předchází množení nežádoucích bakterií v produktu, nutné. Snažíme se však používat co nejšetrnější konzervační látky, a to k vám i přírodě. Např. sodium benzoate (benzoat sodný), což je sodná sůl kyseliny benzoové a přirozeně se vyskytuje v ovoci. Proto se využívá i jako konzervant v potravinářství. Dalším oblíbeným konzervantem je lactic acid neboli kyselina mléčná, což je kyselina vznikající fermentací bakterií v ovoci, zelenině nebo mléce. V kosmetice je oblíbená pro své exfoliační schopnosti.
Recyklace je pro společnost Werner & Mertz, výrobce ekologické drogerie Frosch, jedním z nejdůležitějších témat. Každoročním i dlouhodobým cílem je neustálé navyšování podílu recyklovaných materiálů v portfoliu výrobků, a to konkrétně spotřebitelského recyklátu, který je náročný na zpracování a čištění, tedy firmami často opomíjený jako zdroj materiálu. Značka Frosch se však pyšní unikátní recyklační technologií, vysokorychlostní laserovou spektroskopií, která dokáže vytřídit i ze znečištěného spotřebitelského odpadu naprosto čistý plastový granulát, použitelný i pro výrobu kosmetických obalů, které podléhají přísným hygienickým podmínkám. Neustále se také snažíme zjednodušovat recyklační proces tak, že omezujeme množství pojiv a lepidel v našich produktech a postupně sjednocujeme materiál, ze kterého jsou produkty vyrobeny. Naše produkty jsou pak zcela recyklovatelné, a to včetně etiket, které jsou potištěny minimem netoxického inkoustu, který je snadno omyvatelný. Zdá se vám, že naše etikety někdy nedoléhají a produkt působí „nekvalitně“? Je to právě proto, že omezujeme množství lepidel a pojiv, které komplikují recyklační proces obalů.
Ano. Produkty Frosch lze používat i pokud máte čističku odpadních vod, neboť jsou přátelské k vodním organismům a nijak nenarušují rozkladný proces ve vašem septiku.
Cílem společnosti Werner & Mertz, výrobce ekologické drogerie Frosch, je neustále posouvat nikoliv jen své produkty, ale celé drogistické odvětví, stále dále na cestě za zelenějšími zítřky. To dokazuje svým Open Innovation přístupem, v rámci kterého žádné nové ekologické technologie nepatentuje. Jakoukoliv novou ekologickou iniciativu tedy podporujeme a schvalujeme. Nicméně bezpečí našich zákazníků je pro nás stále prioritou. Proto po provedení rozsáhlého testování došla společnost k závěru, že nedokáže zaručit dostatečnou hygieničnost produktů v rámci bezobalového prodeje, kdy by si zákazník mohl produkty stáčet do vlastních lahví a zvyšovat tak riziko kontaminace jak bakteriemi, tak kontaktem s ovzduším. Rozhodli jsme se proto, že v podpoře životního prostředí vydáme jiným směrem. Každoročně rozšiřujeme své aktivity jak o nové inovace na výrobní a technologické úrovni, tak na úrovni lokálních aktivit. V roce 2022 například za každé dva prodané produkty (u vybraných partnerů), vysadíme strom.

Ano. Produkty Frosch jsou naprosto bezpečné pro použití na porcelánové nádobí. Pouze varujeme zákazníky, aby si ověřily že malovaný porcelán je zdoben voděodolnými barvami, které se při vyšších teplotách v myčce nepoškodí.

Pro sportovní funkční oděvy doporučujeme Frosch EKO Prací prostředek na vlnu a jemné prádlo Mandle 1500 ml, který neobsahuje optické rozjasňovače, které by mohly poškodit funkční membránu. Tento produkt je vhodný i na ruční praní a na jemné materiály jako je hedvábí nebo pravý satén.

Hledání

Hledejte mezi produkty či našimi články.

Top produkty