Receptury

Čistý domov nemusí být cítit chemií, může vonět po malinách, citronech nebo levanduli. Receptury produktů Frosch se zakládají na staletími prověřených ingrediencích, které pro úklid používaly již naše babičky, jako je soda nebo ocet. Nabízíme tak ekologickou, k přírodě i vám šetrnou alternativu konvenčních čisticích prostředků.

Běžné čisticí prostředky obvykle obsahují povrchově aktivní látky na bázi ropy. Frosch se naopak spoléhá na rostlinné receptury a povrchově aktivní látky pocházející pouze z obnovitelných rostlinných zdrojů, jako je lněný nebo slunečnicový olej. Jednou z našich kontinuálně probíhajících iniciativ je pak přechod na čistě evropské zdroje těchto látek. Téměř všechny naše produkty obsahují mezi 10 – 100 % povrchově aktivních látek z evropských obnovitelných zdrojů.

A co jsou povrchově aktivní látky nebo-li surfaktanty? Nečistoty a mastnota odpuzují vodu. Aby tedy došlo k jejich odstranění, přichází na pomoc surfaktanty, které snižují povrchové napětí mezi vodou a nečistotou a umožňují jejich mísení. Mohou být získávány udržitelným způsobem z obnovitelných rostlinných zdrojů nebo vyráběny z ropy či živočišných složek, včetně jatečního odpadu (u aviváží). I způsob získávání těchto látek je klíčový, například využívání palmového oleje získávaného z tropických oblastí ohrožuje biodiverzitu deštného pralesa.

Povrchově aktivní látky v našich produktech jsou proto získávány výhradně z obnovitelných rostlinných zdrojů převážně evropského původu jako je lněný, olivový nebo slunečnicový olej.

Náš slunečnicový olej pochází z Německa, Polska a Francie. Lněný olej z Francie či Belgie a olivový olej z jižní Evropy – Španělska, Itálie a Řecka. Žádný z použitých olejů nekonkuruje potravinářské výrobě.

 

Konvenční čističe

Povrchově aktivní látky na bázi ropy

Voda

Barvy, parfemace

Ekologické čističe 1. generece

Rostlinné povrchově aktivní látky z tropické kultivace

Voda z vlastní studny demineralizovaná reverzní osmózou

Přírodní aktivní složky, potravinářská barviva a parfemace v souladu s kosmetickými nařízeními

Ekologické čističe 2. generace

Rostlinné povrchově aktivní látky z evropské kultivace

Činíme tak vše proto, aby naše produkty byly co nejudržitelnější ale zároveň nebyla nijak ohrožena funkčnost a efektivita našich produktů.

Využívání povrchově aktivních látek z evropských zdrojů má celou řadu výhod:

  • Vyhýbáme se tak rizikům spojeným s využíváním látek z rostlin pěstovaných v tropických oblastech, jako je ničení deštných pralesů nebo konkurování potravinářské výrobě,
  • nevznikají monokultury,
  • trasy v rámci výrobního procesu jsou krátké,
  • evropské rostlinné zdroje jsou rychle obnovitelné a tedy udržitelné,
  • podporujeme výsadbu v Evropě se běžně vyskytujících plodin,
  • udržujeme biodiverzitu.

Hledání

Hledejte mezi produkty či našimi články.

Top produkty