Kroky v oblasti ekologie

Zde představujeme konkrétní kroky, které německá společnost Werner&Mertz dělá v oblasti ekologie.

Jsme držiteli certifikátu EMAS III. Certifikát EMAS značí jednu z nejvyšších dosažitelných certifikací týkající se ekologie a ochrany životního prostředí. Tento audit podstupujeme dobrovolně již od roku 2003 a každoročně úspěšně obhajujeme. Zahrnuje podrobné přezkoumání vlivu výrobního procesu a interních procesů na životní prostředí. Hodnotí se všechny aspekty podnikání – od zacházení s přírodními zdroji, přes samotnou výrobu, produkt, obal i každoroční inovace. Zavázali jsme se tak, že budeme každoročně dokazovat, že jsme se ještě více zlepšili, pokud jde o ochranu životního prostředí a zdrojů. 

Naše obaly vyrábíme ze 100% recyklátu. Dokonce jsme vyvinuli speciální technologii třízení, která umožňuje vyprodukovat ze znečistěného plastu ze žlutých kontejnerů, čistý PET recyklát na výrobu nových obalů. Tuto inovaci si firma nepatentovala, protože je pro ni důležité, aby se do procesu používání recyklátu, zapojili i ostatní firmy. Na našich etiketách používáme speciální tisk a barvy, které jsou vodou ředitelné, nedochází tak k dalšímu znečišťování plastu a zefektivňuje se tak proces recyklace. Tato certifikovaná řada inkoustů zase není firmou patentována a je tak volně přístupná každé další firmě. U většiny produktů jsme vyměnili barevná plastová víčka za transparentní, která ulehčují proces recyklace. Na etikety nepoužíváme lepidla, která by nešla při procesu recyklace odstranit. Vyvinuli jsme unikátní obaly na náhradní náplně, které díky svým oddělitelným částem umožňují kvalitní roztřízení. Také jsme vyvinuli obaly na kosmetické přípravky ze 100% recyklátu, byly jsme tak první firma, která tyto obaly pro tento účel použila. 

Naše budova centrály byla oceněna certifikátem LEED Platinum, což znamená, že je budova maximálně energeticky úsporná. K zajištění vytápění a výrobě elektřiny kombinuje geotermální, sluneční i větrnou energii. Z elektřiny ze solárních panelů a 16 větrných turbín vyrobí o 20% více energie, než spotřebuje pro svůj běžný provoz. Systém vytápění a chlazení je poháněn vodou z vlastní studně. Voda proudí do deionizačního zařízení v prostorech továrny a poté je znovu využívána ve výrobním cyklu. 

Ve svých výrobcích Frosch používáme povrchově aktivní látky získané pouze z obnovitelných přírodních zdrojů, tzn že neobsahují žádné ropné deriváty. Snažíme se jít ještě dál a preferujeme povrchově aktivní látky získané z rostlin vypěstovaných v Evropě.  

Frosch žádné špatné složky nezatajuje, používáme standardní výrazy dané evropským nařízením o pracích prostředcích a žádná z těchto složek není závadná. Pokusíme se jednotlivé složky detailněji popsat. Aniontové povrchově aktivní látky a další povrchově aktivní látky jsou základem každého čisticího prostředku. V našem případě jsou na rostlinné bázi například na bázi olivového a slunečnicového oleje. PEG je skupina emulgátorů, které slouží k míchání různých složek výrobku. Ty používáme opět na rostlinné bázi řepkového oleje.  

Rádi bychom také objasnili, co se skrývá pod pojmem PARFUM u našeho pracího prostředku pro kojence, na který jste se ptali nejvíce. Pro dodání příjemné vůně používáme výtažky z heřmánku. Všechny výrobky Frosch jsou dermatologicky testovány, aby nedošlo k podráždění pokožky. Tento dětský prací prostředek je obzvláště šetrný, je hypoalergenní i pro citlivou pokožku, bez barviv a přidaných konzervačních látek. A je certifikován značkou EU Ecolabel. Je důležité také myslet na to, že parfemaci používáme opravdu minimální množství a to tak, abychom šli ještě dále, než “jen” splnili kritéria legislativy a požadavků pro získání certifikátů. 

Naše stránky a komunikaci se budeme snažit v následujících týdnech vylepšit tak, abyste zde našli všechny informace, které vás zajímají. Pokud tam v tuto chvíli nenajdete vše, co hledáte, doporučujeme podívat se na tyto stránky www.frosch.de.

Hledání

Hledejte mezi produkty či našimi články.

Top produkty