Jarní detoxikace vašeho domova

Ekologické čističe
Slunce svítí, příroda se probouzí, ale váš domov jako by byl stále uvězněn v zimní šedi?

Slunce svítí, příroda se probouzí, ale váš domov jako by byl stále uvězněn v zimní šedi? Jarní úklid je způsob, jakým do domova vháníme nový, svěží vítr a připravujeme se na nadcházející jarní a letní měsíce. Přinášíme vám několik tipů jak si jarní úklid zjednodušit a zvládnout ho bez zbytečného stresu a chemie!

  1. Váš domov nemusí být cítit dezinfekcí aby byl skutečně čistý

Existuje celá řada přírodních látek, které se mohou pochlubit dezinfekčními nebo antiseptickými účinky. Mezi nimi například ocet, citrón nebo levandule. Jsou netoxické a snadno biologicky odbouratelné. Proto jsme si právě tyto ingredience prověřené staletími zvolili pro naše produkty! Například běžný ocet dokáže odstranit většinu bakterií a choroboplodných zárodků stejně efektivně jako konvenční čisticí prostředek, potřebuje však o trochu víc času. Nechte tedy náš univerzální octový čistič působit o pár minut déle a nemusíte mít obavu o čistotu vašeho domova. Ocet je výborný čistič, který si poradí i s vodním kamenem, ale pozor, existují povrchy, které může poškodit, například žehličku, myčku nebo pracovní desku z mramoru či jiného přírodního kamene.

  1. Při úklidu postupujte místnost po místnosti 

Je to nejefektivnější způsob, jak domov dokonale zbavit nečistot, usazeného prachu a bakterií. Zvláštní pozornost věnujte plochám a zastrčeným místům, které mohly být přes zimu zanedbávány.

  1. Zbavte se nadbytečného

Kalhoty, které už vám nesedí, ten kabel, který nevíte, k čemu patří, dárek, který jste si nepřáli…doma se skrývá řada pokladů, které mohou být využity lépe než na sběr prachu ve vašem šuplíku. Zapomeňte však na bezhlavé vyhazování. Věci, které nemusí sloužit vám, udělají radost někomu jinému. Rozdělte si tedy nadbytečnosti do tří kategorií: prodat, darovat nebo vyhodit. Vyhození však berte jako tu skutečně poslední možnost.   

  1. Úklid hrou

I při úklidu je možné se skvěle bavit. Pusťte si svou oblíbenou hudbu, nejlépe rytmickou či taneční, která vás vyburcuje k pohybu a aktivitě. Můžete si vytvořit i úklidový playlist, který váš vždy spolehlivě dostane do té správné nálady. A nezapomeňte zapojit do úklidu celou domácnost! ???? 

  1. Nastavte si realistické cíle

Nesnažte se zvládnout celý jarní úklid za jeden nebo i dva dny. Místo toho si na každý den naplánujte 15timinutový úklid a pomalu si ze svého seznamu jarních činností odškrtávejte. Získáte tak nový úklidový návyk, který docílí, že každý další úklid bude o něco jednodušší.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skype
WhatsApp

Hledání

Hledejte mezi produkty či našimi články.

Top produkty