Co jsou 3R spreje?

První na světě přichází Frosch s plně recyklovatelným 3R Sprejem

Vyvinuto podle tří „cyklů R“ – reduce, reuse a recycle

Frosch představuje průlomový recyklovatelný sprej a posouvá udržitelnost na novou úroveň. Udržitelnost staví na detailech a má smysl, pokud se k ní přistupuje smysluplně. Frosch vyvinul skutečně stoprocentně recyklovatelný obal, takzvaný 3R sprej.

Evropa každoročně likviduje stovky milionů sprejů formou tepelné recyklace nebo dokonce uložením na skládky, místo aby měly možnost se tyto obaly vrátit zpět do užívání. V současnosti jsou plastové rozprašovače často složeny z různých druhů plastů, což komplikuje jejich recyklaci.


Vyrobit snadno a rychle ovšem dnes už nestačí, a tak Frosch jako první přichází se snížením (– reduce) o osmnáct procent méně plastových materiálů. Firma je schopna vyrobit z recyklátu znovu funkční a použitelné (– reuse), což funguje i po více než pěti tisíci stlačeních, tedy stříknutích. Spreje jsou stoprocentně recyklovatelné (– recycle). Při uvedení na trh již s devětadvaceti procenty recyklátu od spotřebitelů. Plánem Frosche je dosáhnout až na sto procent v následujících příštích letech.

Je to v podstatě a praxi velice jednoduché, jde o sjednocené složení materiálů pro umožnění recyklace. Tyto výrobky se již dnes zařadily do rodiny ekologických přípravků. Plně vám slouží, a přitom nemají vliv na znečišťování a zatěžování naší planety.

Nové spreje jsou doplněny také o náhradní náplně, které jsou zcela recyklovatelné a odpovídají principům Cradle-to-Cradle®. Přibližně 85 % obalového materiálu není potištěno a lze jej tak recyklovat bez ztráty kvality. Zbývajících 15%, potištěný štítek, je zcela recyklovatelný, protože se nepoužívají žádná lepidla ani pojiva. Materiál může proudit zpět do nových aplikací. Nezávislý institut Interseroh a cyclos-HTP potvrdily plnou recyklovatelnost sáčku. Potištěná plocha je oddělena od samotného sáčku a připevněna pouze na okrajích pro snadné odtržení.

Frosch usiluje o to, aby se spotřebitelům vyplatilo být a jednat ekologicky, tedy zodpovědně. Aby bylo dostupné všem, vyzkoušet si sílu výrobků bez omezování a změny návyků. Uklizený byt přece nemusí způsobovat výčitky svědomí, co vše jsme po úklidu vypustili odpadem do přírody a co vše jsme vyhodili do odpadu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skype
WhatsApp

Hledání

Hledejte mezi produkty či našimi články.

Top produkty